ماجرای مخوف واحد ۷۳۱/مردی با دستان خونین

ایشی
ماجرای مخوف واحد ۷۳۱/مردی با دستان خونین،  شیرو ایشی در ارتش ژاپن به عنوان دکتر محقق مشغول به فعالیت بود. او مدارج بالایی در ارتش به دست آورد اما دلیل این درجات آزمایشات غیر انسانی بود که وی در واحد ۷۳۱ انجام داد.


((با یکی از وقایع عجیب و دردناک جنگ جهانی دوم آشنا شوید))

واحد ۷۳۱
آقای ایشی در روستای شیبایاما زاده شد. و در دوران دانشجویی باکتری ها را به عنوان حیوان دست آموز در ظروف گوناگون پرورش میداد. این مسئله مورد توجه کارکنان دانشگاه قرار گرفته بود.
یکی از وظایف دکتر ایشی تحقیق در ارتباط با سلاح های بیولوژیکی و تاثیرات آن بر انسانها بود.
دکتر ایشی برای تحقیق به کمپ اسیران رفت.
با فرار چند اسیر و بازگویی فجایع آنچه در کمپ می گذشت. کمی بعد آن مکان بسته شد. اما ارتش برای دکتر ایشی در پینگ فنگ مرکز جدیدی گشود. مکانی به نام واحد ۷۳۱ که مستقیما توسط دولت هزینه هایش تقبل میشد. دکتر به همراه همکارانش بین سالهای ۱۹۴۲ الی ۱۹۴۵ روی صدها زندانی که شامل زنان حامله، کودکان، افراد مسن بود بدترین آزمایشات ممکن را انجام دادند.
قطع اعضای بدن و قرار دادنشان در فریزر های بزرگ برای آنکه روند یخ زدنشان بررسی شود. بعضی زندانی ها را تا زمانی که بمیرند بدون آب رها کردند. به بعضی از نزدیک شلیک کردند تا در اتاق عمل بدون آنکه فرد را بیهوش کنند گلوله را در کمترین زمان خارج کنند. بازو و پای اسیران را بدون بیهوشی می بریدند تا زمان مرگشان از خون ریزی بررسی شود. خون عده ای را تخلیه و به جایش آب دریا ! تزریق میکردند تا عکس العمل انسان را در این مورد ثبت کنند.
اسرا را در اتاق های مخصوص حبس کرده تحت تابش مستقیم اشعه ایکس به مدت طولانی قرار میدادند. عده ای را مجبور میکردند گازهای سمی فسفر و کلراید را استشمام کنند…

 

ایشی

در روزهای پایانی جنگ اقیانوس آرام و احتمالِ شکستِ قریب‌الوقوع ژاپن، نیروهای ارتش ژاپن، ساختمان‌های واحد ۷۳۱ را منفجر کردند تا هیچگونه نشان و سندی از تحقیقات انجام‌یافته در آنجا باقی نماند. «ایشی» به منظور پاک‌سازی کامل هرگونه مدرک، دستور داد ۱۵۰ فردی را که در آن مکان باقی‌مانده و در صفِ انجام آزمایش بر رویشان بودند، کشته شوند.
اما دکتر ایشی چه شد؟ مقامات شوروی خواستار محاکمه او و همکارانش بود. ولی آمریکا مخالفت کرد. زیرا آزمایشات غیر انسانی این دکتر از چنان اهمیتی برخوردار بود که اولا همه آنها را جداگانه در خاک آمریکا نمیتوانستند انجام دهند. و دوم اگر او حاضر به معامله میشد و مدارک را تحویل و با متخصصان ارتش دو کشور همکاری میکرد دیگر نیازی به پرداخت هزینه بیشتر نبود. جملات دکتر هیل رئیس بخش پزشکی ارتش آمریکا در ارتباط با دکتر ایشی 《بدون چون‌وچرایی، ارزشمند است و «تحت هیچ شرایطی در کشور آمریکا، به دلیل تنگناهای اخلاقی، قابل انجام نیست》
ایشی هیچگاه محکوم نشد.
و تا زمان مرگش که به علت سرطان گلو در سال ۱۹۵۹ بود هیچکس از جنایاتش مطلع نگشت.
مدارک این فاجعه انسانی تا ۱۹۸۰ پنهان ماند. اما در نهایت علنی شد.
در مجموع روی ۱۰ هزار نفر آزمایشات علمی صورت گرفت‌.

تهیه و ترجمهevran.ir

کپی با ذکر منبع مجاز است.

Post source : Onedio

درباره نویسنده

مطالب مرتبط