گمشده در برمودا مورد عجیب کشتی کارول آ دیرینگ

کشتی های ناپدید شده در برمودا

مثلث برمودا و مورد عجیب کشتی کارول آ دیرینگ

یکی از حوادث معتبر که بسیار راجع به آن تحقیق شد کشتی کارول است که در مثلث برمودا ناپدید و بعد از ۱ سال پیدا شد.

در سال ۱۹۱۹، این کشتی پنج  بادبانه ساخته شد و به اقیانوس اطلس رفت (به مدت ۱ سال با موفقیت کار کرد. در کشتی که بیشتر باربری بود زغال سنگ حمل میکردند) در ۱۹ اوت ۱۹۲۰ کشتی آماده حمل زغال سنگ به ریو دو ژانیرو بود. کاپیتان اصلی نیمه های راه حالش وخیم شد و مجبور شدند در بندر لوز پهلو گرفته و کاپیتان را همراه پسرش که ناخدا دوم بود پیاده کنند. مرد دیگری به نام ورمل با سنی بالای ۶۰‌ سال هدایت کشتی را به عهده گرفت. آنها به ریو رسیده بار کشتی را تخلیه کردند. در یکی از بارهای مشروب فروشی شهر ریو دعوایی بین خدمه که گفته میشود ناخدا دوم و کاپیتان ورمل نیز درگیر آن بودند در گرفت که به بازداشت خدمه ختم شد. آنها بعد از آزاد شدن از چنگ پلیس برزیل در نهایت سوار کشتی شده به راه افتادند اما برای ۱ سال ناپدید شدند. کشتی در تاریخ ۳۱ ژانویه ۱۹۲۱ در کارولینای شمالی پیدا شد، (بدون سرنشین)
قایق های نجات گارد ساحلی خودشان را به کشتی رساندند اما هیچ موجود زنده ای در آنجا نبود‌. تجهیزات ناوبری نابود شده و اثری از قایق های یدک به چشم نمیخورد. نکته عجیب وجود خوراک های آماده صرف در کابین ها بود!
در کمال شگفتی ۴ مارس کشتی توسط گارد ساحلی به وسیله دینامیت منفجر شد تا خطری برای باقی کشتی ها ایجاد نکند!
دولت وقت ایالات متحده در همان زمان برای یافتن خدمه ناپدید شده تحقیقات گسترده ای را آغاز کرد که بی نتیجه بود اما طی تحقیقات مشخص شد در همان منطقه چندین کشتی دیگر ناپدید شده بودند از جمله ۱ کشتی حمل بار گوگرد!
در آن زمان شایعات زیادی به راه افتاد و قربانی شدن خدمه توسط دزدان دریایی بر سر زبان‌ها افتاد. که بعدها رد شد. در نهایت پرونده یک سال بعد به علت فقدان مدارک معتبر بسته شد.

🔹تهیه و ترجمه: دنیای ناشناخته

✔کپی با ذکر منبع مجاز است.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط